DIGIDION - studio reklamy Rybnik
DIGIDION oferta DIGIDION kontakt
DIGIDION email
 
 

druk wielkoformatowy - digidion

powrót oferta digidion

Nie będziemy opisywać od strony technicznej czym jest druk offsetowy, bo nikomu z Was się to na pewno nie przyda. Napiszemy tylko:

  • po co on właściwie istnieje,
  • dlaczego spośród wszystkich rodzajów druku zyskał sobie największy popyt,
  • co warto drukować w offsecie a czego nie,
  • o jego zaletach względem innych rodzajów druku.

To druk, w którym obraz przenoszony jest za pomocą cylindra obciągniętego gumą na papier po poprzednim nabraniu farby z płyty drukarskiej.
Płyta drukarska przy udziale kliszy drukarskiej jest trawiona z różnym natężeniem w różnych miejscach i właśnie tam gdzie jest bardziej wytrawiona nabiera więcej farby, a z niej pobierana jest przez cylinder nanoszący ją na papier.

Kolory w druku offsetowym powstają z reguły z czterech kolorów składowych CMYK – cyjan, magenta, żółty i czarny. Można nanosić również gotowe namieszane uprzednio kolory PANTONE lub wybiórczo kładziony lakier bezbarwny.

Druk ten jest w tej chwili najpopularniejszym z druków ponieważ minimalizacja kosztów związanych z dużą ilością egzemplarzy drukowanych jest ogromna.
Jednostkowa cena za wydrukowany jeden egzemplarz jest niższa niż przy jakimkolwiek innym rodzaju druku.
Do tego dochodzi jeszcze jego bardzo wysoka jakość pod względem kolorystycznym oraz możliwość wydruku bardzo drobnych elementów i bardzo cienkich inii. Nie ma w tej chwili dokładniejszego druku.

Jeśli chcemy wydrukować kilka, kilkanaście egzemplarzy druku to jest to całkowicie nieopłacalne, przez wzgląd na koszt naświetlania czterech klisz drukarskich i trawienia czterech płyt drukarskich. Natomiast jeśli chcemy wydrukować kilka tysięcy egzemplarzy tego samego druku to jest to właśnie ta metoda druku, która daje nam najtańszy i najlepszy druk.

Najpopularniejszymi rodzajami druków offsetowych są:
-wizytówki, ulotki, plakaty, foldery reklamowe, prospekty, katalogi produktów.

ULOTKI

WIZYTÓWKI

FOLDERY ,KATALOGI, PROSPEKTY